Cykloturistické výlety

Viničná

FERDINANDOV -- OLDŘICHOVSKÉ SEDLO -- FERDINANDOV

Vzdálenost : 16 km

Z Ferdinandova mírně vystoupáte po trase 3006 na traverzovou cestu, zpevněnou drobným štěrkem. Příjemná projížďka Jizerskohorskými bučinami Vás zavede do Oldřichovského sedla. Cestou se seznámíte s Jizerskými horami na šesti zastávkách naučné stezky. Stezka Vám nabídne několik vyhlídek na skupiny skal a kamenů. Pod Oldřichovskými srázy spatříte část lehkého opevnění - řopíků obranné linie z roku         1 938.

Okolo Jindřichovického hřebene

NOVÉ MĚSTO POD SMRKEM -- JINDŘICHOVCE POD SMRKEM -- HORNÍ ŘASNICE -- ŘASNICE -- HAJNIŠTĚ -- NOVÉ MĚSTO POD SMRKEM

Vzdálenost : 21, 1 km

Z Nového Města pod Smrkem se vydáte na trasu 3006 přes Dětřichovec do Jindřichovic pod Smrkem, kde můžete navštívit žijící skanzen - Muzeum venkovského života před průmyslovou revolucí. Pokračujte do údolí řeky Řasnice, projedete část Horní Řasnice a odbočíte vlevo neznačenou cestou na Hajniště. Tam se opět napojíte na trasu 3006, po které se vrátíte zpět do Nového Města pod Smrkem. 

Podstávkové domy

FRÝDLANT -- VIŠŇOVÁ -- VÍSKA -- KUNRATICE -- KUNRATICE PÍSKOVÝ VRCH -- FRÝDLANT

Vzdálenost : 23, 2 km

Z náměst ve Frýdlantu se vydáte na sever po trase 3018, u Resslova vrchu můžeme udělat krátkou odbočku, asi 500 metrů k rozhledně. V hraniční obci Višňová odpočíte vlevo na trasu 3039 a po ní se vydáte přes Vísku se zachovalou lidovou architekturou do Kunratic, a odtud zap zěpt do Frýdlantu po trase 3059.

Lázněmi i Peklem

LÁZNĚ LIBVERDA, parkoviště -- LÁZNĚ LIBVERDA -- PEKLO -- RASPENAVA -- LUDVÍKOV POD SMRKEM -- NOVÉ MĚSTO POD SMRKEM -- BÍLÍ POTOK -- HEJNICE -- LÁZNĚ LIBVERDA, parkoviště

Vzdálenost : 28, 5 km

Od parkoviště nad městem sjedete po trase 3006 do lázní a přes osadu Peklo na východní kraj Raspenavy. Odbočíte vpravo a přes Ludvíkov pod Smrkem sjedete do Nového Města pod Smrkem. Z náměstí se vydáte ja jich po trase 3027 do Bílého Potoka a pokračujte v další cestě po trase 3019 do Hejnic a zpět do Libverdy po trase 3006.


Uhelná

ALBRECHTICE U FRÝDLANTU -- HORNÍ VÍTKOV -- UHELNÁ -- OLDŘICHOV NA HRANICÍCH -- BOGATYNIA (PL) -- HEŘMANICE -- ALBRECHTICE U FRÝDLANTU

Vzdálenost : 38, 6 km

Ze sedla vyjedete západním směrem po cyklotrase 3039 přes Horní Vítkov a Uhelnou do Oldřichova na Hranicích. Odbočíte vpravo a po Krakonošově cestě vyjedete na polské území přes Jasnou do Bogatynii. Na našem území se zpět vrátíte na trasu 3059, po ní budete pokračovat necelý kilometr pod Suchý vrch a odpočíte vpravo a po trase 3039 vystoupáte zpět do Albrechtického sedla.

Nové Město pod Smrkem - polská jezera a zámek Czocha

NOVÉ MĚSTO POD SMRKEM -- SWIERADÓW ZDRÓJ -- JEZIORO ZLOTNICKIE -- ZÁMEK CZOCHA -- LEŠNO - SRBSKÁ- HORNÍ ŘASNICE - NOVÉ MĚSTO POD SMRKEM

Vzdálenost : 48 km

Hraniční okruh

FRÝDLANT -- KUNRATICE PÍSKOVÝ VRCH -- KUNRATICE -- VIŠŇOVÁ -- FILIPOVKA -- HABARTICE -- PERTOLTICE -- HORNÍ ŘASNICE -- DOLNÍ ŘASNICE -- FRÝDLANT 

Vzdálenost : 50,4 km

Trasa vede z Frýdlantu, vyjedete na západ po trase 3059 na jižní okraj Kunratic, kde odbočíte vpravo na trasu 3039. Pojedete přes Kunratice do Višňové, odkud pokračujeme na sever po trase 3006 do Habartic. Poděl hranice pojedeme přes Pertoltice do Horní Řasnice. Na nejsevernějším místě trasy můžeme udělat zastávku v Dolní Oldříši u kostela a prohlédnout si prastarý smírčí kříž. V Horní Řasnici odpočíme vpravo na trasu 3059. Ta Vás zavede přes Dolní Řasnici a Krásný Les zpět do Frýdlantu.